Nasza firma realizuje usługi w zakresie czyszczenia i renowacji powierzchni ścian i elewacji.


W oparciu o własne preparaty czyszczące wykonujemy specjalistyczne usługi czyszczenia i renowacji powierzchni elewacji budynków i obiektów zabytkowych. Nasze prace odnawiają i przywracają pierwotny stan ścian wykonanych z cegły, klinkiery , kamienia naturalnego jak np. piaskowiec oraz tynku strukturalnego.
 
Dlaczego czyszczenie elewacji jest wskazane?
 
Grzyby i algi są jednymi z najstarszych i najprostszych organizmów na ziemi, ale też są jedną z najczęstszych przyczyn korozji i degradacji materiałów budowlanych, szczególnie gdy znajdują sprzyjające warunki rozwoju, czyli wilgoć i ciepło – wystarczy dłuższe zamakanie elewacji i jej nasłonecznienie. Ściany pokrywają się zielonym lub brązowym nalotem, który z czasem czernieje, a to oznacza, że grzyby wnikają coraz głębiej w strukturę tynku niszcząc nie tylko jego wygląd, ale także samą ścianę ułatwiając dalszą penetrację jej przez wilgoć, co sprzyja dalszemu rozwojowi grzybów. Doskonałą pożywką dla grzybów są też kurz, pył i fragmenty roślin osadzające się z czasem na elewacjach. Grzyby na ścianie, a z czasem w ścianie, to także zagrożenie dla zdrowia mieszkańców wywołując choroby płuc, alergie, a nawet nowotwory.

                                       2 przed czyszczeniem     10 czyszczenie metoda alpinistyczna 2     3 po czyszczeniu

Nasza dopracowana technologia czyszczenie hydrodynamicznego z zastosowaniem dobranego preparatu czyszczącego znacząco zmniejsza negatywny wpływ na organizm ludzki, poprawia estetykę otoczenia, oraz koszt odnowienia elewacji budynków, w szczególności wykonanych z tynku strukturalnego, co wyklucza duże nakłady finansowe na wymianę bądź odmalowanie zanieczyszczonej powierzchni.

Zawsze przed realizacją konkretnego zlecenia staramy się wykonać wizję lokalną połączoną z bezpłatną prezentacją naszych możliwości.

PRODUKTY
 
USŁUGI
 
INFORMACJE
 
NASZE BIURO
NOWOCHEM Sp.J.
ul. Wojska Polskiego 65
85-825 Bydgoszcz
Tel. +48 52 374 88 10
E-mail: biuro@nowochem.pl